ברוכים הבאים לאתר של שגיא טורס

A A A

מרוקו ודרום ספרד. ערי המלוכה והקסבות

0.00 (0 votes)
Print
Category: מרוקו

קזבלנקה, בירה הכלכלית - מסחרית של מרוקו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשוני באתריה 

יום 1/ ד': ת"א – אירופה – קזבלנקה המראה מנתב"ג לקזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר סידורי הכניסה נמשיך לקזבלנקה, בירה הכלכלית - מסחרית של מרוקו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשוני באתריה המפורסמים של העיר.

יום 2/ ה': קזבלנקה יום של סיורים שווקים והשלמות נצפה תחילה במסגד הגדול של העיר,שנבנה ב-1993 ובנייתו עלתה 850 מיליון דולר. משם נמשיך ונבקר ברובע אנפה,כיכר מוחמד החמישי ,בשוק חובוס ששימש את הצרפתים כשוק עובדים. בית הכנסת המפואר של קהילת יהודי קזבלנקה "בית אל". נחזור למרכזה של העיר להשלמה של קניות בשוק המדינה. חזרה למלון

יום 3/ ו': קזבלנקה- אסווירה - אגדיר הבוקר נצא דרך אל ג'דידה לעיר אסווירה (מוגדור) שלחופו של האוקיינוס האטלנטי, עיר לבנה שחלונותיה כחולים, מוקפת חומה שצבעה חום-אדמדם. המתמחה בעיבוד עץ הערער. נבקר בקבר ר' חיים פינטו, בביה"כ המפואר שעובר שחזור "סלה דל קהל", בסקאלה של התותחים על החומות ונסיים בנמל הדייג ובדוכנים לממכר דגים טריים היישר מהים. לקראת ערב נגיע לעיר הקייט אגדיר, עיר תיירותית יפיפייה. נעלה אל המצודה החולשת על העיר ,נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף. ולאחר הסיור נחזור למלוננו וארוחת ערב.

יום 4/ ש': אגדיר יום מוקדש לסיורים באתריה המרכזיים של העיר. נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה החולשת על העיר, נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף.

יום 5/ א': אגדיר – מרקש הבוקר נבקר בשוק אל-חד, המונה למעלה מ1000 חנויות. (במידה והשוק סגור, נגיע לשוק עין-זגיין) ולאחר הסיור נעזוב את אגדיר לעבר העיר האדומה, מרקש. ניסע בתוואי עצי הארגאן, (אם יתאפשר נבקר באחד המפעלים המתמחים בייצור שמן הארגאן). נמשיך לעיר "מרקש"- הלב הפועם של מרוקו.

יום 6/ ב': מרקש יום מוקדש לסיורים בעיר המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלות מרוקו. נבקר בגני המנרה, נצפה במסגד הכותביה ששימש מקום לירידי סופרים, אותו בנה יעקוב אל מנסור. בביהכ"נ סלאת לא-עג'אמה, בארמון לה באהיה וכו'.. בתום הסיור נשוב למלון לארוחת ערב ולאחר מכן נצא במאורגן לערב פולקלורי "פנטזיה של עלי", מופע רב משתתפים מרהיב.הכולל מרוצי סוסים,רקדנית בטן ותזמורות ברבריות.

יום 7/ ג': מרקש – אוריקה - מרקש לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נתרשם מצורת החיים בכפרים הברברים. ונעלה לאתר הצדיק רבי שלמה בלחנס. אחה"צ נחזור לעיר "מרקש". נבקר בכיכר המרכזית ע"ש ג'מע אל-פנה, שם הקצב הדינאמי של העיר בא לידי ביטוי במלוא עצמתו, בדוכני מזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים, מגלי עתידות, קוסמים, לוחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעונית והמרתקת של מרוקו. נצפה אל עבודות הבורסקאים, אמני נחושת, נגרות, אריגה, שטיחים, ג'ליז, צמחי מרפא ותבלין, אמנות הרקמה, והקפטנים. בתום הסיור נחזור לארוחת ערב במלון.

יום 8/ ד': מרקש – מפלי אוזוד- פאס לאחר ארוחת הבוקר נעלה למפלי אוז'וד, במרומי האטלס התיכון. שם מצויים למעלה מ-100 מ' של מפלים בשמורה ירוקה ויפה, בה אף נוכל להיתקל בקופים. נצא לסיור בבני מלל ובמפלי עין אסרדון. נעלה באזור "הדיר" אל מפעל המים הגדול של מרוקו "בין אלווידאן", בו הסכר השמור ביותר במרוקו. והמשך נסיעה לפס הבירה התרבותית של מרוקו שנוסדה במאה ה-8. לאחר ארוחת הערב נצא לטיול רגלי ברחובותיה של פס, בשדירה החדשה הנקראת השאנז אליזה של העיר..

יום 9/ ה': פאס נסייר במלאח היהודי, ובבית הכנסת אבן דנאן, בבית העלמין היהודי ובאתרים יהודיים נוספים ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים, אמני אריגה, נגרות, נחושת, שטיחים, ג'יליז, ועוד.. ונמשיך למפעל הקרמיקה. לאחר ארוחת הערב במלון נצא במאורגן לערב פולקלור "חתונה פאסית".

יום 10/ ו': פאס- שפשאוון- טטואן- טנג'יר לאחר ארוחת הבוקר נסע לעיר המיוחדת בהרי הריף העיר "שפשואן" העיר שעד המאה ה-19 לא היתה בה כניסה לנוצרים. אל טטואן, נבקר בעיר על אתריה, ונעלה לקברו של רבי יצחק בן וואליד. ומשם לעיר טנג'יר. העיר בעלת נמל תיירות ומעבר ימי חשוב לאירופה.

יום 11/ ש': טנג'ר שבת בעיר יום מוקדש לסיורים רגליים בטנג'ר.

יום 12/ א': טנג'יר- קוסטה דל סול- מיחאס- טורמולינוס- מלגה- גרנדה לאחר ארוחת הבוקר, נצא במעבורת הראשונה לכיוון ספרד, נתחיל את ביקורנו באנדלוסיה היפה במשך הנסיעה לאורך הקוסטה דל סול דרך ערי החוף המפוארות, פורטו בנוס והמרינה ומרביה מהעשירות בערי ספרד, נמשיך לכיוון מיחאס, העיר הלבנה ונשקיף ממרומי ההר על החוף של הקוסטה דל סול, נראה את החמורים המסיירים ברחבי הכפר הלבן. לכיוון מלגה ומשם נמשיך לגרנדה היפה. נבקר בארמון אלהמברה המפואר, המעוז האחרון של הממלכה המורית. נמשיך ונבקר בעיר היפה ובסמטאות הרובע העתיק ובשוק המקומי. בתום הסיור נגיע לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 13/ ב': גרנדה - קורדובה- סביליה מוקדם בבוקר נסייר בעיר קורדובה, עירו של הרמב"ם, נראה את פסל הרמב"ם, בית הכנסת, המסקיטה- המסגד המורי של קורדובה, מהגדולים והמפוארים בעולם למין המאה ה10. לאחר הסיור נמשיך לכיוון סביליה- בירת אנדלוסיה. שם נבקר ברובע היהודי "סנטה קרוז", בבית הרב יוסף בן שושן ובתו שושנה, נשמע את סיפור הקהילה היהודית. לינה בסביליה.

יום 14/ ג': סביליה נמשיך ונבקר ברחבי העיר סביליה היפה, ינתן זמן חופשי לסיורים וקניות במדרחוב המפואר ולאורך הנהר ובתאריה היפים של העיר.

יום 15/ ד': סביליה – טורמולינוס לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר טורמולינוס, עיר הנופש המושלמת. נטייל ברחובותיה הקטנים ונהנה מאזורי הקניות, ממסעדות הדגים וממגוון בתי הקפה. נבקר ברחוב סאן מיגל ונטייל לאורך הים.

יום 16/ ה': טורמולינוס – מלגה – ת"א הבוקר נשים פעמינו אל עבר שדה התעופה. טיסה חזרה לתל אביב דרך יעד אירופי,אנו ננחת אור ליום ה-15. תם ונשלם הטיול

 


הערות חשובות

 • כרטיסי הטיסה מוזמנים עם תאריכים סגורים, מי שלא חוזר עם הקבוצה יחויב בתוספת של 50$, והנוסע יסע לשדה התעופה על חשבונו.
 • החברה תהייה רשאית לשנות את סדר המסלול בהתאם למועדי הטיסות.
 • אשרות כניסה למרוקו ניתנות ע"י הרשויות המרוקניות, במידה ומסיבה כלשהי לא תאושר כניסתו של אחד הנוסעים, לא תהיה החברה אחראית לכך בכל צורה שהיא, לנוסע יוחזרו כל הכספים ששילם למעט כרטיסי טיסה, מיסי נמל והשרותים אותם ניצל.
 • טיולים עם לינה באירופה יהיו על בסיס ארוחת בוקר בלבד.
 • התשלום בגין הטיול יבוצע טרם היציאה.
 • הכניסה לאתרים כפי שמופיע בתכנית.
 • אתרים שאינם בתכנית הינם בתשלום הנוסע.
 • יש להביא צילום דרכון בתוקף למשרדי שגיא טורס עד 14 יום לפני המועד.
 • הרשמת המטייל לטיול זה כמוה כהסכמה מלאה ובלתי חוזרת לתנאים ולמידע הכללי המופיעים באתר האינטרנט של החברה, ובמשרדי שגיא טורס.
 • נוסעים בעלי צו עיכוב יציאה מן הארץ, ישאו בהוצאות הנגרמות לחברה עקב הביטול וההצטרפות לקבוצה על חשבון הנוסעים.
 • בטיולים שעקב אילוצי טיסות יוארך או יקוצר הטיול ינתן זיכוי של 40$ ללילה, ולחילופין תיגבה תוספת של 50$ על כל לילה נוסף.
 • נוסעים שמכל סיבה שהיא נאלצים לעזוב את הטיול יקבלו זיכוי של מספר הלילות שלא נוצלו בטיול למעט 2לילות מיום ההודעה על רצון החזרה לארץ. שינויי הכרטיסים ונסיעות לשדה התעופה על חשבון הנוסע.
 • המחירים נתנים לשינוי בהתאם לשער הדולר, עליה במיסי נמל ועלות הדלק.
 • ייתכנו שינויים במסלולים עקב שיקולים ביטחוניים התלויים בשלטונות מרוקו
 • הקניות במרוקו באחריות הנוסע בלבד
 • הביקורים באתרים של צדיקי מרוקו, ובאתרים יהודיים נעשים בזמן ההפסקות, והינם למעוניינים בלבד.
Insurance included No
Mode of transportation Air
Time of travel 8-14 day trip

Attachments

Ask about this product

Rating

Product
Quality
Usability

Users' reviews

Log-in to add review

Comments